Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k novým OZV obce

Informace k novým OZV obceDatum konání:
20.12.2023
Datum ukončení:
31.1.2024

Vážení občané,

oznamujeme vám, že na 12. a 13. zasedání byly Zastupitelstvem obce Hluboké Dvory vydány NOVÉ OBECNĚ ZÁVAZNÉ VYHLÁŠKY OBCE, s účinností od 1. 1. 2024. Některé z nich upravují výši poplatku.

  • Obecně závazná vyhláška obce Hluboké Dvory o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství navyšuje sazbu poplatku z původních 600 Kč/os. na 700 Kč/os.
  • Obecně závaznou vyhláškou obce Hluboké Dvory o místním poplatku ze psů se výše poplatku za jednoho psa nemění (100 Kč, nebo 50 Kč pro osoby starší 65 let), mění se ale poplatek na druhého a dalšího psa (300 Kč, nebo 100 Kč pro osoby starší 65 let).
  • Poplatky za využívání veřejného prostranství se obecně závaznou vyhláškou o místním poplatku za užívání veřejného prostranství mění minimálně.
  • Splatnost poplatků zůstává původní, tj. do 30. května.

OZV obce musely být změněny i z důvodu změn v legislativě. Nově musí být OZV a nařízení obce veřejně přístupné na portálu Sbírka právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů (po zadání názvu obce se dokumenty zobrazí). Přesto jsme se rozhodli je nepovinně zveřejnit i na elektronické úřední desce obce.

Doporučujeme, aby se občané s obsahem OZV, jejich právech a povinnostech, seznámili.