Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

Štítky:


MAS Brána Vysočiny - dotace pro občany Nová zelená úsporám

Dotace až 150 000 Kč na zateplení a nově až 90 000 Kč na solární systém ohřevu vody na rodinných domech majitelů, kteří pobírají starobní či invalidní důchod nebo příspěvky na bydlení.

Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří či solární termický nebo nově fotovoltaický ohřev vody přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění. 

Podpořena budou opatření realizovaná před 12. září 2022.
Místní akční skupina Brána Vysočiny, z.s. je oficiálním kontaktním místem, které Vám bezplatně nabízí pomoc s podáním žádosti a vyřízením dotace.

V případě zájmu nebo dotazů kontaktujte Ing. Petra Šústala, mail: sustal@masbranavysociny.cz, tel.: 704 426 282,

případně Kateřinu Jirkůvovou, mail: jirkuvova@masbranavysociny.cz, tel.: 775 950 702.

Podrobné informace o programu: https://novazelenausporam.cz/nzu-light.

MAS Brána Vysočiny NZU


Publikováno 29. 5. 2023 16:30

Nabídka MAS Brána Vysočiny - bezplatná pomoc s podáním žádosti Nová zelená úsporám light

Datum konání: 29. 12. 2022 - 31. 1. 2023

Nabídka MAS Brána Vysočiny - bezplatná pomoc s podáním žádosti Nová zelená úsporám light [pdf]


Publikováno 29. 12. 2022 19:45

Nabídka pomoci s dotacemi na rychlé a jednoduché zateplení domů

Dotace na rychlé a jednoduché zateplení domů

Chcete uspořit za peníze za energie? Chcete bydlet lépe a kvalitněji? Chcete šetřit životní prostředí?
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí připravily program Nová zelená úsporám Light, který nabídne okamžitou finanční podporu pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů.

Peníze dostanou předem a k elektronické žádosti nebude potřeba žádné složité papírování.
Nová zelená úsporám Light nabídne finanční pomoc na snadno realizovatelné úpravy a částečné renovace rodinných domů až do výše 150 tisíc korun.

Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění.
Příjem žádostí startuje 9. ledna 2023, ale s pracemi je možné začít již nyní – podpořena budou opatření realizovaná od 12. září letošního roku.
Více informací naleznete zde: https://novazelenausporam.cz/nzu-light.

Místní akční skupina Brána Vysočiny, z.s. je oficiálním kontaktním místem, které Vám nabízí pomoc s podáním žádosti a vyřízením dotace.

V případě zájmu nebo dotazů kontaktujte Ing. Petra Šústala  (sustal@masbranavysociny.cz, 704 426 282).

Děkuji

PhDr. Libuše Beranová
MAS Brána Vysočiny
+420 777 706 722
beranova@masbranavysociny.cz
www.masbranavysociny.cz


Publikováno 28. 11. 2022 16:55

Pozvánka na semináře týkajících se energeticky úsporných opatření (Tišnov)

Datum konání: 4. 10. 2022 - 13. 10. 2022

Nabídka seminářů na energeticky úsporná opatření.jpg


Publikováno 14. 9. 2022 12:58

Kurz Podnikni to! v Tišnově

Datum konání: 23. 2. 2022

Kurz, který vás naučí podnikat bezpečně a bez rizika

Místní akční skupina Brána Vysočiny ve spolupráci s projektem Podnikni to! spouští bezplatný kurz pro své občany. Je určen těm, kteří mají v hlavě podnikatelský nápad, ale neví, jak ho zrealizovat, podnikatelům, kteří hledají novou inspiraci a jistotu při zavádění nových produktů nebo zájemcům, které podnikání láká, ale konkrétní nápad ještě hledají. 

Pět setkání v pěti týdnech vás naučí, jak systematicky krok po kroku hledat a najít funkční nápad, otestovat jej, ověřit jeho potenciál a nastartovat finančně udržitelný projekt. 

Získáte obecné know-how, které už vám nikdo nevezme a nápady ve vaší hlavě získají reálné obrysy. S minimem rizika a finančních investic.

Nezáleží na tom, jestli je vaším snem mít menší lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budete mít smysluplný projekt a hlavně plán, jak jej úspěšně rozjet. 

Naše absolventka Iveta shrnuje: “Během kurzu se mi otevřely oči - získala jsem spoustu inspirace a cenných rad. Zase mi svitla naděje na podnikatelský úspěch. Potvrdilo se mi, že když člověk chce a nepřestává hledat nové cesty, úspěch se dostaví. Poznala jsem inspirativní prostředí plné různých životních příběhů, které spojuje touha po vybudování něčeho vlastního, na co může být člověk pyšný. Na základě podnětů od zkušených lektorů jsem se mohla podívat na své dosavadní podnikatelské kroky zase z jiného úhlu, který přinesl nové podněty.” 

Provázet vás bude zkušený podnikatel. Díky jeho vedení a letitým zkušenostem se můžete vyhnout největším začátečnickým chybám a budete mít dost prostoru svůj projekt dobře nasměrovat. Inspirací budou bezpochyby i ostatní účastníci. Staňte se součástí komunity podnikavých lidí v Tišnově!

Kurz je určený pro občany města i okolních obcí, pro zaměstnané, studenty i maminky na mateřské. 

Skládá se z 5 setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy v úterý. První workshop odstartuje v úterý 22. března 2022 v 17:30 ve Velkém sále MěKS, Mlýnská 152. Účast je díky podpoře MAS Brána Vysočiny zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Podnikni to! v Tišnově nebo jednoduše napsat na e-mail platenikova@podniknito.cz.

Informace o kurzu Podnikni to! v Tišnově:

  • Kurz je určen pro všechny občany města a okolních obcí .
  • Úvodní workshop začíná 22. března 2022 v 17:30.
  • Kurz proběhne v prostorách Velký sál MěKS, Mlýnská 152, Tišnov.
  • Celkem je připraveno 5 tematických setkání, vždy v úterý od 17:30 do 19:30.
  • Kurz vede zkušený podnikatel a zakladatel Podnikni to! Jakub Tížek

Reakce absolventů: 

  • Zajímavý koncept, jednoduchý a jasný návod na vyhodnocení nápadu. Pěkné vedení od začátku k realizaci. (Sandra)
  • Kurz mě naučil přemýšlet jinak o problémech - jako o příležitosti. Myslím, že po kurzu se člověk přestane podnikání bát. (Martin)

Rozhodně skvělé vidět svět podnikání z jiného úhlu pohledu, než jak je obecně ve společnosti vžité. Spousta skvělých tipů, které člověku "otevřou oči". (Eva)

 

Tišnov - LS2022, cover.png


Publikováno 7. 2. 2022 10:20